Spořící účty - srovnání nejvýhodnějších produktů

Spořící účty jsou v Česku stále v oblibě, přestože jiné formy spoření mohou vycházet výhodněji. Výhodou spořících účtů je jejich dostupnost a flexibilita při nakládání s penězi. Spořící účet můžete využít jako nástroj pro odkládání přebytečných peněz, či jako účet, na kterém si budete na něco šetřit. Na spořícím účtu získáte snadno přehled o Vašich financích. Připravili jsme pro Vás několik tipů, jak vybrat spořící účet.

Porovnejte spořící účty - Spořící účty
Spořící účty Orlová - porovnání

Zhodnocování peněz. Na běžném účtu by neměly ležet téměř žádné peníze. Úroky na běžném účtu jsou pouze kolem 0,1 až 0,2%. Pokud máte na účtu vyšší částky, spořící účet může být dobrá volba. Nabídka bank je široká, nabídky je vhodné pečlivě srovnat a vybrat jen ty, které nabízejí dostatečně zajímavý úrok.

Služby zdarma. Za některé účty zaplatíte jednorázový poplatek, za některé platíte měsíčně a některé spořící účty jsou úplně zdarma. Není důvod platit zbytečně za něco, co jinde máte zdarma. Účty zdarma Vám například nabídnou některé banky jako doplňkový produkt k běžným účtům.

Dostupnost peněz. Hlavním konkurentem spořících účtů jsou termínované vklady, u kterých je nakládání s penězi velmi omezené. U spořících účtů Vám některé banky neumožní okamžitý přístup k penězům, nebo jen za poplatek. Ideální spořící účet nabízí rychlý přístup k financím a nijak významně Vás neomezuje.

On-line přístup. V době moderních technologií je internet nejrychlejší a nejjednodušší cesta, jak ovládat Vaše peníze. Internetové bankovnictví je bezpečné a pohodlné. Proč v dnešní době něco složitě vyřizovat na pobočkách? Zvolte si spořící účet s plnohodnotnou obsluhou přes internet a telefon. Čím více možností, tím méně se musíte omezovat.

Ostatní produkty

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru