Penzijní připojištění - srovnání nejvýhodnějších produktů

Penzijní fondy jsou dnes asi nejvýhodnější způsob spoření a možnost, jak si udržet dobrou životní úroveň také po odchodu do důchodu. Do budoucna musíme počítat s tím, že státní důchod bude minimální a nemít spoření na důchod není rozumné. Penzijní připojištění je forma, jak se zabezpečit na stáří. Výhody penzijního připojištění záleží na tom, jaký fond si zvolíte a kolik budete přispívat. Podívejme se na několik rad a tipů pro výběr penzijního připojištění.

Porovnejte penzijní připojištění - Penzijní připojištění
Penzijní připojištění Orlová - srovnání penzijních fondů

Vyberte nejlepší penzijní fond. Nabídka tuzemských penzijních fondů se moc neliší. Pokud si vybíráte penzijní fond, hlavním ukazatelem bude procentuální zhodnocení, jaké fond vykázal v minulých letech. Ideální je samozřejmě penzijní fond, který je dostatečně zabezpečený proti krachu a ztrátě našich financí.

Jaké zvolit měsíční splátky? Od výšě splátek se odvíjí výše příspěvků od státu. Obecně se doporučuje spořit 10% z výše platu anebo alespoň 1000 Kč měsíčně. Částka samozřejmě nesmí být tak vysoká, že bude ohrožovat osobní rozpočet nebo snižovat životní úroveň.

Využití daňových výhod. Pokud spoříte více než 500 Kč měsíčně, můžete využít zajímavých daňových výhod. Největší výhody získáte, pokud spoříte 1500 Kč měsíčně. Nejenže získáte příspěvek od státu, ale získáte i zajímavé daňové zvýhodnění.

Penzijní připojištění je variabilní produkt. V případě, že nebudete spokojeni, můžete kdykoliv penzijní fond změnit nebo penzijní připojištění zrušit. Pokud tak učiníte před 60-tým rokem věku, přijdete ale o státní podporu. Lze také přerušit měsíční splátky nebo je libovolně zmenšovat nebo zvyšovat.

Kdy začít spořit? Čím dříve začnete spořit, tím lépe. Začít spořit můžete klidně v 18-ti letech a spořit můžete třeba jen stokorunu měsíčně. Postupně lze zvyšovat měsíční výši spoření až do optimální 1-2 tisíc korun měsíčně. Vždy je lepší začít dříve, než později. Vyplacení státní podpory má dvě podmínky. Kromě toho, že Vám bude přiznána státní podpora až při dosažení 60-ti let, musíte spořit nejméně po dobu 5 let. Neodkládejte penzijní připojištění a začněte spořit třeba již tento měsíc.

Ostatní produkty

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru