Hypotéky - srovnání nejvýhodnějších produktů

Výběr hypotéky je jedním z nejdůležitějších finančních rozhodnutí v životě každého z nás. Bavíme se většinou o velkých finančních částkách a rozhodnutí na 20 až 30 let. Volbou správné hypotéky můžete ušetřit velké množství peněz, času a možná i stresu. Připravili jsme pro Vás několik tipů, jak vybrat správnou hypotéku.

Porovnejte výhodné hypotéky - Hypotéky
Hypotéky Orlová - kalkulačka a srovnání úroků

Individuální výběr hypotéky. Na trhu je mnoho bank, které hypotéku poměrně ochotně poskytnou. Pravidlem bývá, že čím více vybíráte, tím lepší podmínky hypotéky můžete získat. Vyplatí se vybírat hypotéku dle konkrétního účelu jejího čerpání. Na trhu jsou úzce zaměřené hypotéky, které jsou určené například pouze na rekonstrukce, nebo pouze na koupi pozemku.

Srovnání hypoték. Ušetříte, pokud srovnáváte nabídky hypoték. Nezáleží pouze na tom, kolik za hypotéku zaplatíte, ale jaký je poměr mezi nabízenými službami a cenou produktu. Některé společnosti Vám zajistí odhadce zdarma nebo hypotéku získáte bez poplatku. Dívejte se u hypoték na všechny parametry, nikoliv pouze na úrokovou sazbu.

LTV, doba splatnosti a fixace. Toto jsou tři faktory, které ovlivňují výběr hypotéky asi nejvíce. Čím vyšší LTV, tím vyšší cena za hypotéku. Čím delší doba splatnosti, tím větší úroky. V případě hypotéky se vyplatí vybírat a vyjednávat s bankou. Měli byste se snažit náklady na hypotéku stlačit co nejníže. Můžete si vybrat variantu hypotéky s fixací nebo bez fixace. Není možné říct, která varianta je výhodnější, výhodnost hypoték se v tomto parametru neustále mění. Obecně není moc vhodné fixovat hypotéku na dlouhou dobu, s hypotékou potom nemůžete manipulovat, například ji nemůžete refinancovat.

Individuální jednání a první schůzka. Některé banky nabízejí hypotéky přímo na míru a některé mají poměrně pevně stanovené podmínky. Při jednání o hypotéku se vyplatí smlouvat a nabídky odmítat. V závislosti na výši hypotečního úvěru banky obvykle nabídnou výhodnější řešení, jen aby získali klienta.

Doporučujeme pojmy, které byste měli znát při výběru hypotéky.

Ostatní produkty

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru