Cestovní pojištění - srovnání nejvýhodnějších produktů

Cestovní pojištění je základem každé zahraniční dovolené. V případě úrazu nebo nemoci může vyjít léčba v zahraničí na stovky tisíc korun, v některých případech až miliony korun. Nezáleží, jestli jedete na klidný pobyt do lázní nebo k moři nebo na hory. Dokonce, také pokud jedete na pracovní cestu, je dobré mít kvalitní cestovní pojištění.

Získejte levné cestovní pojištění - Cestovní pojištění
Cestovní pojištění Orlová - online sleva

Jak vybrat nejlepší pojištění? Základem je nezvolit první cestovní pojištění, které najdete. Často si klienti při cestě do zahraničí pořizují cestovní pojištění od cestovních kanceláří, které rozhodně nemusí být tím nejlepším místem pro pořízení pojištění. Mezi cestovními pojištěními jsou značné rozdíly. Jak v ceně, tak v množství nabízených služeb a pojistném krytí. Ideální je porovnat dostupné nabídky pojišťoven. Některé pojišťovny se specializují na cestování do hor nebo k moři, jiné pojišťovny mají zvýhodněné pojištění pro cestování například na Slovensko.

Kam přesně jedete a čemu se budete věnovat? Místo Vaší cesty nebo dovolené ovlivňuje výběr pojištění asi nejvíce. Pokud zůstáváte na území EU, postačí základní výše krytí, ovšem pokud jedete za hranice EU, je lepší si zvolit produkt s vyšším krytím výdajů.

Jaký typ pojištění zvolit? Pokud jedete na pracovní cestu, hledejte produkty, které jsou speciálně určeny pro pracovní cesty. Obvykle jsou také levnější, protože při pracovní cestě se většinou nevěnujete rizikovým aktivitám, jako jsou sporty. Opatrnější výběr cestovního pojištění by měl být v případě aktivní dovolené. Některé pojišťovny nemusí krýt rizikové sporty, jako například vodní sporty nebo lyžování. Proto si musíte rozmyslet, čemu se na dovolené budete aktivně věnovat. Pokud to už víte, zkontrolujte seznam krytých aktivit a případně se připojistěte.

Pozor na „nebezpečné sporty“. Některé činnosti jsou řazeny do kategorie nebezpečných sportů a proto nemusí být v základním pojištění vůbec zahrnuty. Mezi tyto činností muže patřit například lyžování, vysokohorské výstupy, adrenalinové sporty a další. Pokud budete mít pochybnosti nebo dotazy, určitě se doptejte v pojišťovně na přesné podmínky pojištění. Vyhnete se situaci, že sice vycestujete s cestovním pojištěním, ale nebudete mít jistotu, že jste krytí před vším, čemu se chcete v zahraničí věnovat.

Ostatní produkty

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru