Ceny plynu - srovnání nejvýhodnějších produktů

Plyn je jedním z významných výdajů domácností. Domácnosti využívají plyn od ohřevu vody, přes vytápění až po vaření. Spotřebu plynu není obvykle možné jednoduše omezit, aby nedošlo k omezení životního standardu. Tímto způsobem není ideální u plynu šetřit. Ideální je šetřit tak, že získáte levnější cenu za plyn.

Porovnejte ceny plynu - Ceny plynu
Ceny plynu Orlová
Ceny elektřiny Orlová

Změňte dodavatele. Na našem trhu aktuálně působí přes 100 dodavatelů energií. Vyplatí se zaměřit se na tuto oblast a zkusit najít dodavatele, který nabízí nejvýhodnější podmínky. Změna dodavatele plynu dokáže ušetřit částky v řádu tisíců korun ročně, přitom plyn budete dostávat stále stejný. Proč platit více, za naprosto stejnou službu? Ceny jednotlivých dodavatelů můžete porovnat pomocí internetové kalkulačky cen plynu.

Udržování rozumných nižších teplot v domácnosti. Základem je netopit tam, kde to není potřeba. Další radou je nepřetápět místnosti a zbytečně nezvyšovat pokojovou teplotu. Jednak každý stupeň tepla navíc významně zvyšuje náklady na vytápění, druhak ani lékaři nedoporučují přetápět místnosti. Samozřejmě, že čím více půjdete s teplotou dolů, tím větší je úspora. Někteří lidé nemají problém s pokojovou teplotou kolem 18 stupňů Celsia a jsou také zdravější. Podobné teploty v domácnosti najdete zcela běžně ve Skandinávských zemích nebo v Anglii.

Využívání alternativních zdrojů energie. Nejde pouze o solární panely, ale existují další "zelená řešení" s důrazem na ekologii a úspory. Mohou to být ekologické kotle a krby, výše zmiňované solární panely, nebo tepelná čerpadla. Pokud máte tuto možnost, je do dobré si spočítat, kolik ušetříte a za jak dlouho se Vám začne vracet investice do "zelených řešení".

Zateplování a těsnění. Nepodceňujme ani těsnění oken a dveří, stejně tak jako zateplení domů. Stará dřevěná okna mají obrovskou tepelnou propustnost a jak propouští teplo z místnosti, v podstatě propouští Vaše peníze. Zvažte okna plastová nebo tzv. Euro-okna, kde energetická úspora je garantovaná. Důležitá je z pohledu úspor na vytápění také tepelná propustnost dveří mezi vytápěnými místnostmi a místnostmi bez topení. Dveře do nevytápěných místností mohou mít podobné energetické ztráty jako dveře vchodové.

Doporučujeme pojmy, které byste měli znát při výběru dodavatele plynu.

Ostatní produkty

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru