Ceny elektřiny - srovnání nejvýhodnějších produktů

Elektřina je nejdůležitější energií ve většině domácností. Na této zcela nezbytné položce můžete ušetřit tisíce korun ročně. Ukážeme Vám pár způsobů, jak ušetřit na účtech za elektřinu.

Porovnejte ceny elektřiny - Orlová
Srovnání cen elektřiny Orlová
Srovnání cen plynu Orlová

Změňte dodavatele. Na tuzemském trhu je dnes přes 100 dodavatelů elektřiny. Mezi dodavateli je velká rivalita, snaží se získat co nejvíce nových zákazníků. Na jednu stranu to je pro zákazníky pozitivní, některé ceny za elektřinu se snižují. Na druhou stranu se můžete setkat také s neférovými taktikami při prodeji elektřiny. Množí se stížnosti na podomní prodejce elektřiny, kteří se snaží prodat elektřinu od partnerského dodavatele. Podomní prodejci jsou často velmi aktivní a nebojí se vyvíjet na zákazníky nátlak a prodat elektřinu za každou cenu.

Využijte úsporných žárovek. Ušetřit na elektřině můžete také tím, že se budete chovat energeticky šetrněji. Za světlo se spotřebuje v domácnosti přibližně 5-8% energie. Můžete využít úsporných variant svícení, které ušetří stovky korun ročně za každou osvětlenou místnost. Můžeme si zvolit mezi úspornými žárovkami a LED žárovkami. Ani jeden typ není dobré kupovat u neznámých prodejců nebo na tržištích. Při nákupu svítidla vybírejte u specialistů, kteří nabízejí kvalitní zboží, na kterém opravdu ušetříte.

Úsporné spotřebiče se vyplatí. Nejvíce elektřiny spotřebuje lednička, televize, ale také stolní PC. Rozumné je kupovat domácí spotřebiče z kategorie spotřeby A, popřípadě A+ a A++. Pokud máme výkonný PC, je dobré zvážit pořízení notebooku a PC využívat jen na náročné činnosti, které notebook nezvládne, případně PC odložit úplně.

Údržba je kouzlo. U některých spotřebičů platí, že jejich údržba sníží spotřebu energie o desítky procent. Jako klasický případ si uvedeme ledničku. Pokud vyčistíte kovové spirály na zadní straně ledničky, můžete dosáhnout úspory energie až 30%. Lednice se bude sama lépe chladit a tím bude energeticky šetrnější. Podobných příkladů najdete v domácnosti celou řadu.

Doporučujeme pojmy, které byste měli znát při výběru dodavatele plynu.

Ostatní produkty

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru