Kreditní karty - srovnání nejvýhodnějších produktů

Kreditní karty nebo krátce pouze kreditky jsou moderním nástrojem pro rychlou půjčku například na nákupy. Zatímco v zahraničí (např. USA) jsou kreditní karty poměrně rozšířené, čeští zákazníci jim na chuť zatím moc nepřicházejí. Jejich největší konkurencí jsou kontokorenty na běžných účtech, které ale nenabízejí bezúročné období, jako kreditní karty. Pokud u kreditní karty peníze splatíte do konce bezúročného období, které je obvykle 50 až 55 dní, neplatíte žádný úrok. Uvedeme pár tipů, jak vybrat výhodnou kreditní kartu a jak s ní ušetřit.

Porovnejte kreditní karty - Kreditní karty
Kreditní karty Orlová - srovnání nejvýhodnějších kreditek

Splácejte peníze včas. Jak už Vám bylo po přečtení úvodu jasné, největší přednost kreditek je bezúročné období. Pokud se Vám daří tato období dodržovat a včas vracet peníze, neplatíte žádný úrok. V opačném případě je úrok kolem 20% p.a. Konkrétní výši úrokové míry můžete zjistit v našem přehledu kreditních karet. Správným zacházením s kreditní kartou ušetříte spoustu peněz, jelikož nebudete platit vůbec nic navíc.

Podívejte se na karty, které jsou zdarma. Vyřízení i vedení kreditní karty může být zdarma. Některé banky kreditní karty nabízejí třeba ke svým běžným účtům, nebo podobným produktům. Ovšem musíte si ověřit, na jak dlouho je taková karta zdarma, někdy je to napořád, někdy to může být jen jeden rok.

Využijte služeb a dárků. Většina bank a finančních společností Vám ke kreditní kartě nabídne nejrůznější bonusy, slevové programy nebo dárky. Tyto výhody je dobré zohlednit při výběru kreditní karty. Počítejte, že některé obchody nabízejí slevy, pokud platíte těmito kartami.

Drobné výdaje. Podívejte se, na kolik Vás vyjde správa karty a drobné výdaje typu výběr z bankomatu. Dále je vhodné zjistit, kolik stojí výpis z karty a zda je možné zvolit online výpisy, které obvykle bývají zdarma. Popřípadě také zhodnoťte, kolik stojí doplňkové pojištění ke kartě a další služby navíc. Tyto drobné položky dokáží být v souhrnu vysoká suma a ve výsledku můžete zjistit, že ve skutečnosti je pro Vás vhodnější úplně jiná kreditní karta, než jste si původně mysleli.

Doporučujeme pojmy, které byste měli znát při výběru kreditní karty.

Ostatní produkty

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru