Spočítejte ceny levné elektřiny

  • Nezávislé srovnání cen elektřiny na trhu.
  • Průměrná úspora 4 % až 9 % z ceny elektřiny.
Zdarma spočítat cenu
Roční
úspora
až 9%

Dodavatele elektřiny si můžete vybrat

Vadí vám neustále zdražování elektřiny? Za elektrický proud nemusíte platit nehorázné částky. Stačí, pokud si porovnáte ceny elektřiny 2017 na trhu a vyberete si levného dodavatele elektřiny. Ušetřit můžete v závislosti na vaší spotřebě stovky až tisíce korun ročně.

Domácnosti a firmy si obchodníka s elektřinou mohou svobodně vybrat od roku 2006. Od té doby zájem o změnu dodavatele neustále roste. Jen loni proběhlo podle statistik Operátora trhu s elektřinou (OTE) přes 230 000 změn dodavatele elektřiny. Připojíte se k domácnostem i firmám, které začaly šetřit na elektřině i vy?

Změna dodavatele elektřiny je velmi jednoduchá a je zdarma. Změnit ho můžete vždy jednou za půl roku. V případě, že dodavatel změní všeobecné smluvní podmínky nebo zvýší cenu elektřiny (což by měl oznámit 30 dnů předem), může zákazník od smlouvy odstoupit nejpozději 10 dnů před tím než změny podmínek, resp. nové ceny vstoupí v platnost.

Nejlevnější cena elektřiny 2017

Na energetickém trhu v České republice působí desítky dodavatelů elektřiny. Rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší nabídkou na trhu v cenách elektřiny 2017 dosahuje pro domácnosti a firmy až 23 %. V přepočtu na peníze jde o velmi zajímavou částku dosahující řádově tisíců korun ročně.

Jak najdete nejnižší ceny elektřiny 2017? Využijte naši jednoduchou a rychlou on-line kalkulačku elektřiny díky které snadno získáte srovnání všech dodavatelů elektřiny na českém trhu. Ačkoli ceny elektrické energie šly v poslední době nahoru, u některých dodavatelů klesly. Neváhejte a začněte šetřit ještě dnes. Nechcete přece platit za energii víc, než je nezbytně nutné?

Použití on-line kalkulačky ceny je velice jednoduché. Stačí vyplnit několik základních údajů a během chvilky máte jasno. Dostanete přehlednou tabulku srovnávající cenové nabídky dodavatelů elektřiny včetně služeb a bonusů. A zákazníci z řad domácností i firem mohou přechodem k levnému dodavateli energie ušetřit až deset tisíc korun.

Jak změnit dodavatele elektřiny?

Srovnání aktuálních cen elektřiny a nabídek dodavatelů nebylo nikdy tak jednoduché jako je dnes – a to díky přesným on-line kalkulačkám, ve kterých si rychle a z pohodlí domova ceník elektřiny porovnáte. Ale pozor! Změna dodavatele elektřiny je ještě snazší. Rádi vše vyřídíme za vás – změnu obchodníka s elektřinou tak budete mít zajištěnou rychle, bez práce a zdarma.

Připravíme pro vás podrobnou, přesnou a závaznou cenovou nabídku. Dostanete přesné výpočty, abyste si potvrdili, že volba nového dodavatele elektřiny je krokem správným směrem. Zpravidla je vše vyřízené během několika málo dnů a vy můžete očekávat první fakturu od nového dodavatele elektřiny, která bude o stovky až tisíce korun nižší. (Doba, kdy můžete začít šetřit, se odvíjí od délky výpovědní lhůty u vašeho stávajícího dodavatele, která bývá většinou 3 měsíce.

Čtěte obchodní podmínky a smlouvu

Nenechte se ovšem unést pouze vidinou zajímavých úspor financí. Nezapomeňte si ověřit také solidní a férový přístup nového dodavatele elektřiny k zákazníkům. Pomohou vám specializovaná diskusní fóra nebo si projděte stránky Energetického regulačního úřadu, který se férovým jednáním dodavatelů elektřiny také zabývá.

Rozhodně si alespoň dvakrát přečtěte obchodní podmínky dodavatele elektřiny a také smlouvu o dodávkách energie. Vyhnete se tak nepříjemnostem – například v podobě dlouhé výpovědní lhůty, aktivačního poplatku nebo dalším „extra“ poplatkům, které by výši úspory rázem srazily dolů.

Nejnižší cena elektřiny není vždy zárukou dlouhodobé úspory. Někteří dodavatelé totiž podezřele nízké ceny dotují. Tato strategie není samozřejmě dlouhodobě udržitelná a v následujících letech budou muset ceny elektřiny zvýšit. Jako spotřebitel máte samozřejmě možnost od takového dodavatele bezplatně a jednoduše odejít. Změnit dodavatele elektřiny totiž můžete každého půl roku.

Na co byste si měli dát pozor při změně dodavatele plynu i elektřiny se dočtete v článku Změny dodavatele elektřiny a plynu se nebojte

Sazba versus tarif elektřiny

V ceníkách dodavatelů elektřiny se můžete setkat s dvěma pojmy, které mohou ovlivnit výši vaší platby za elektřinu.

 

  • Sazba – každý odběratel elektrické energie spadá do určité sazby. Jde v podstatě o kategorii, která se odvíjí od výše jeho spotřeby. Rozlišujeme sazby jednotarifní (D01d a D02d), ve kterých domácnost odebírá proud stále za stejnou cenu. Naopak sazby dvoutarifní, kdy je část dne odebírána elektřina za nižší cenu, jsou určeny domácnostem, které elektřinou ohřívají vodu a/nebo jí používají k vytápění.
  • Tarif – každý dodavatel elektřiny nabízí zpravidla několik tarifů – produktů, které odrážejí spotřebu domácnosti, tedy sazbu. Na rozdíl od sazby, která vždy nese jednotné pojmenování (např. D02d), se názvy produktů liší. Není výjimkou, že k jedné sazbě může dodavatel nabízet více produktů.

 

TIP: Jestliže měníte dodavatele elektřiny, nezapomeňte si zkontrolovat, zda sazba, kterou využíváte, odpovídá vaší spotřebě. Stejnou pozornost věnujte i výši jističe. Poplatek za něj se totiž také promítá do výše vaší platby za elektřinu.

 
 

Jak se vyvíjí ceny plynu a elektřiny?

Průměrná domácnost žijící v rodinném domku zaplatí za elektřinu a plyn ročně 38 200 Kč. Přitom pokud by zvolila nejlevnější nabídky dodavatelů na trhu, mohla by být její celková roční útrata pouze 29 800 Kč. To znamená úsporu téměř 10 000 korun při stejné spotřebě energií. Jistě vymyslíte řadu příjemnějších způsobů, za co těchto 10 000 utratit.

Na trhu s plynem i elektřinou existuje již několik let konkurence. V posledních 3 letech se zvýšil počet dodavatelů energií na současných přibližně 100 různých společností, kteří spolu soutěží v nejlevnějších cenách elektřiny, plynu, bonusech a slevách pro domácnosti i firmy.

Konkurence je vždy zdravá a domácnostem i firmám umožňuje zvolit si tu nejlepší a nejlevnější cenovou nabídku elektřiny. Protože ceny elektřiny i plynu za poslední roky stále rostou, je změna dodavatele energie stále více zajímavá.

Ještě jste si neporovnali ceny elektřiny ve vašem bydlišti? Neváhejte! Během několika dnů můžete přejít k novému dodavateli a během několika týdnů začínáte šetřit – třeba na dovolenou nebo na nový moderní spotřebič, který vám také ušetří nějakou korunu za energie.


Naše kalkulačka cen elektřiny Vám pomůže vybrat levnějšího dodavatele a ušetřit tak tisíce korun ročně.

Zdarma spočítat cenu

Aktuality Archiv aktualit

Alternativní paliva pro automobily: Jaké mají přednosti a nedostatky?

Automobilový průmysl je celosvětově jedním z nejsilnějších znečišťovatelů životního prostředí. Proto už dlouhá léta probíhají výzkumy jakým palivem nahradit naftu a benzín. Některá…

Celý článek 19.09.2016

Úsporné osvětlení domácnosti: Kam se hodí LED, zářivky nebo halogeny?

Když si jdete koupit novou žárovku, výběr už dávno není tak snadný jako dřív. Na trhu je celá řada typů osvětlení: LED, zářivky, halogenové žárovky. K tomu se přidává otázka výkonu,…

Celý článek 11.08.2014

ČR ohrožuje energetická chudoba: Budeme volit mezi elektřinou a jídlem?

Podle analýz Evropské unie může být energetickou chudobou postiženo až 20 % českých domácností. Znamená to, že ve 21. století by se tyto domácnosti mohly potýkat s nedostatkem něčeho…

Celý článek 14.06.2014

Ceny energií 2014: Kolik zaplatíte za elektřinu, plyn, vodu a teplo?

Domácnosti utratí za teplo, elektřinu i vodu desítky tisíc korun ročně. Počátkem roku, kdy se ceny energií mění, jsou proto ostře sledovány ceníky energetických, teplárenských i…

Celý článek 13.04.2014

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru