Srovnejte ceny plynu, kalkulačka cen

  • Online srovnání cen plynu od jednotlivých dodavatelů.
  • Průměrná úspora 5 % až 11 % z ceny plynu.
Zdarma spočítat cenu
Roční
úspora
až 11%

Dodavatele plynu si můžete vybrat!

Nelíbí se vám faktury za plyn? Nejste spokojeni s jednáním vašeho dodavatele? Nemusíte u něho zůstávat! Obchodníka s plynem, který vám energii dodává, si můžete již nějakou dobu svobodně vybrat. Této možnosti využívá čím dál více domácností i firem, což potvrzují i rostoucí statistiky Operátora trhu s energií (OTE). Jen za poslední rok dosáhl celkový počet změn dodavatele plynu 360 000. Přesně tolik domácností i firem si vybralo nového obchodníka s plynem, aby snížily svůj účet za energie.

Změna dodavatele plynu je velmi jednoduchá a je zdarma. Obchodníka s plynem můžete změnit jednou za půl roku. V případě, že dodavatel změní všeobecné smluvní podmínky nebo zvýší cenu plynu (což by měl oznámit 30 dnů předem), může zákazník od smlouvy odstoupit nejpozději 10 dnů před tím než změny podmínek, resp. nové ceny vstoupí v platnost.

Hlavním důvodem změny dodavatele plynu je úspora peněz. Neobejdete se proto bez srovnání cen plynu 2017. Abyste si nemuseli procházet desítky nabídek dodavatelů plynu, které působí na českém trhu, připravili jsme pro vás jednoduchou on-line kalkulačku cen plynu.

Během několika minut můžete zjistit, jaké jsou vaše aktuální ceny plynu a kolik můžete změnou dodavatele ušetřit. Co budete potřebovat? Vezměte si k ruce poslední fakturu za plyn, kde najdete základní data pro přesné srovnání ceny plynu. Nejdůležitějším údajem je spotřeba energie.

On-line kalkulačka ceny plynu vám přesně porovná nabídky dodavatelů energie a rychle dostanete přehlednou tabulku nejen s cenami plynu, ale také s výčtem bonusů a slev. Sami si nabídky dodavatelů plynu v klidu domova porovnáte a vyberete si obchodníka s levným plynem, který vám nejlépe vyhovuje. To vše bez nátlaku podomních prodejců a s asistencí odborníků, kteří jsou připraveni odpovědět na vaše dotazy.

Vybrat si nejlevnějšího dodavatele plynu na trhu nebylo nikdy jednodušší. Neváhejte proto a začněte energii i finance šetřit ještě dnes. Vašemu rodinnému rozpočtu můžete ulehčit až o deset tisíc korun ročně (v případě firem je úspora ještě vyšší). Jistě najdete rozumnější způsob, jak tyto finance využít, než je vydat na předraženou energii. Konec konců, když nakupujete v obchodě a dostanete dva totožné produkty, je logické, že sáhnete po tom levnějším, že?

Jak změnit dodavatele plynu?

Rozhodli jste se šetřit a využít velké srovnání cen plynu? Porovnali jste si prostřednictvím on-line kalkulačky plynu nabídky dodavatelů ve vašem bydlišti? Všimli jste si, že se jejich ceny významně liší a že náklady na plyn můžete snížit průměrně o 7 až 12 %? Našli jste už toho správného, levného a důvěryhodného dodavatele plynu? Pak můžete začít šetřit!

Změna dodavatele plynu je překvapivě jednoduchá. Vše rádi, rychle, zdarma a bez komplikací vyřídíme za vás.

Připravíme pro vás podrobnou, přesnou a závaznou cenovou nabídku. Dostanete přesné výpočty, abyste si potvrdili, že volba nového dodavatele plynu je krokem správným směrem. Zpravidla je vše vyřízené během několika málo dnů a vy můžete očekávat první fakturu od nového dodavatele plynu, která bude o stovky až tisíce korun nižší. (Doba, kdy můžete začít šetřit, se odvíjí od délky výpovědní lhůty u vašeho stávajícího dodavatele, která bývá většinou 3 měsíce.)

Obchodní podmínky zkontrolujte 2x!

I v případě změny dodavatele plynu platí rčení „dvakrát měř, jednou řež“. Jinak řečeno, dvakrát si přečtěte obchodní podmínky i smlouvu, kterou s novým dodavatelem plynu podepisujete. Vyhnete se tak nepříjemnostem – například v podobě dlouhé výpovědní lhůty, aktivačního poplatku nebo dalším „extra“ poplatkům, které by výši úspory rázem srazily dolů.

 

Nejnižší cena plynu není vždy zárukou dlouhodobé úspory. Někteří dodavatelé plynu totiž nízké ceny dotují. Tato strategie není samozřejmě dlouhodobě udržitelná a v následujících letech budou muset ceny plynu zvýšit. Jako spotřebitel máte samozřejmě možnost od takového dodavatele bezplatně a jednoduše odejít. Změnit dodavatele plynu totiž můžete každého půl roku.

Na co byste si měli dát pozor při změně dodavatele plynu i elektřiny se dočtete v článku Změny dodavatele elektřiny a plynu se nebojte. Více informací o rizikách pro odběratele plynu a elektřiny najdete na stránkách Eru.cz, které provozuje Energetický regulační úřad.

Z čeho se skládá cena plynu

Na faktuře za plyn si můžete všimnout, že cena plynu se skládá z více částí. Platíte nejen za energii jako takovou, ale také za přepravu plynu a součástí ceny plynu jsou také daně.

  • Dodavateli plynu, kterého si můžete svobodně vybrat, platíte za energii (komoditu). Dobrou zprávou pro domácnosti i firmy je, že tato tzv. neregulovaná složka tvoří v případě ceny plynu kolem 70 procent, takže výběrem levného obchodníka s plynem můžete svůj účet za energie snížit o zajímavou částku.
  • Distributorovi plynu jde platba za dodávky, tedy distribuci a přepravu. Tato tzv. regulovaná složka ceny plynu podléhá regulaci – ceny tedy nejsou tržní a stanovuje je Energetický regulační úřad.

K celkové ceně plynu je také třeba připočítat daně – DPH a daň ze zemního plynu (od té jsou domácnosti na rozdíl od firem osvobozeny).

Cena plynu se mění několikrát do roka. Donedávna bylo nepsaným pravidlem, že dodavatelé plynu měnili ceny čtyřikrát do roka vždy k počátku nového kvartálu. V současné době se ale ceníky plynu mění mnohem nepřehledněji (nejsou stanoveny jasné termíny, kdy ke změně cen má dojít). Na druhou stranu, díky novele energetického zákona musí dodavatel zákazníka informovat 30 dnů dopředu, že ke změnám cen plynu dojde.

Domácnosti i firmy by měly sledovat nejen měnící se ceny plynu, ale také obchodní podmínky svých dodavatelů (vše zpravidla najdete na webových stránkách dodavatelů). Zejména malí dodavatelé energií si svůj marketing postavili na slibech vysokých úspor ve srovnání s dominantními dodavateli (RWE, ČEZ a E.ON) na trhu. Často se v reklamách setkáte s tím, že slibují zázračné snížení účtu za plyn. Nedejte se zlákat na první pohled zajímavou nabídkou, ale vždy si ji prověřte – například jednoduchým srovnáním v naší on-line kalkulačce plynu, kde najdete nabídky všech dodavatelů plynu na trhu.

Jak se vyvíjí ceny plynu a elektřiny?

Průměrná domácnost žijící v rodinném domku zaplatí za elektřinu a plyn ročně 38 200 Kč. Přitom pokud by zvolila nejlevnější nabídky dodavatelů na trhu, mohla by být její celková roční útrata pouze 29 800 Kč. To znamená úsporu téměř 10 000 Kč při stejné spotřebě energií. Jistě vymyslíte řadu příjemnějších způsobů, za co těchto 10 000 Kč utratit.

Na trhu s plynem i elektřinou existuje již několik let konkurence. V posledních 3 letech se zvýšil počet dodavatelů energií na přibližně 100 různých společností, kteří spolu soutěží v nejlevnějších cenách plynu, bonusech a slevách pro domácnosti i firmy.

Konkurence je vždy zdravá a domácnostem i firmám umožňuje zvolit si tu nejlepší a nejlevnější cenovou nabídku plynu.Protože ceny elektřiny i plynu za poslední roky stále rostou, je změna dodavatele energie stále více zajímavá.

Ještě jste si neporovnali ceny plynu ve vašem bydlišti? Neváhejte! Během několika dnů můžete přejít k novému dodavateli a během několika týdnů začínáte šetřit – třeba na dovolenou nebo na nový moderní spotřebič, který vám také ušetří nějakou korunu za energie.

 

Změnit dodavatele plynu je jednoduché. Použijte náš kalkulátor a ihned zjistíte, kolik ušetříte.

Zdarma spočítat cenu

Aktuality Archiv aktualit

Alternativní paliva pro automobily: Jaké mají přednosti a nedostatky?

Automobilový průmysl je celosvětově jedním z nejsilnějších znečišťovatelů životního prostředí. Proto už dlouhá léta probíhají výzkumy jakým palivem nahradit naftu a benzín. Některá…

Celý článek 19.09.2016

Proč domácnosti ztrácejí zájem o změnu dodavatele plynu?

Zdá se, že trh zemním plynem má nejbouřlivější období za sebou. Zájem domácností o změnu dodavatele plynu výrazně poklesl. Za prvních pět měsíců letošního roku se rozhodlo odebírat od…

Celý článek 01.07.2014

ČR ohrožuje energetická chudoba: Budeme volit mezi elektřinou a jídlem?

Podle analýz Evropské unie může být energetickou chudobou postiženo až 20 % českých domácností. Znamená to, že ve 21. století by se tyto domácnosti mohly potýkat s nedostatkem něčeho…

Celý článek 14.06.2014

Ceny energií 2014: Kolik zaplatíte za elektřinu, plyn, vodu a teplo?

Domácnosti utratí za teplo, elektřinu i vodu desítky tisíc korun ročně. Počátkem roku, kdy se ceny energií mění, jsou proto ostře sledovány ceníky energetických, teplárenských i…

Celý článek 13.04.2014

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru